Studnie głębinowe
Odwierty

Odwierty pod pompy ciepła – ekologiczne ogrzewanie

pompy 1
Budujesz dom i nie chcesz szuflować węgla do kotła niczym w parowozie? Proponujemy zainstalowanie pompy ciepła. Jest to ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie domu i wody użytkowej. Podobnie jak studnia głębinowa, pompa ciepła pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Czym jest?pompy 2

Omawiane urządzenie wykorzystuje niskotemperaturową energię geotermalną zakumulowaną w gruncie (dolne źródło ciepła), a następnie przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze, podniesionej nawet do 60 stopni Celsjusza, do domowej instalacji grzewczej i wody użytkowej (górne źródło ciepła).

Działanie pompy ciepła można porównać do zasady działania domowej chłodziarki. Z wnętrza lodówki, a dokładniej z produktów żywnościowych umieszczonych w jej wnętrzu, jest wypompowywane ciepło i oddawane na zewnątrz. Oznacza to, że urządzenie to grzeje pomieszczenie, zabierając tym samym ciepło ze swojego chłodnego wnętrza.

Jaki jest koszt wykonania instalacji?

Specjalizujemy się w wykonywaniu odwiertów pod pompy ciepła. Zatrudniamy doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, ale też wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który ułatwia realizację zleceń. Jeśli chodzi o koszt wykonania odwiertów pod pompy ciepła, to każdorazowo jest on indywidualnie ustalany na działce inwestora. Cena obejmuje:

  • koszty dojazdu,
  • kompleksowe wykonanie odwiertu kolektora pionowego wraz z uzbrojeniem,
  • materiały niezbędne do budowy kolektora, tj.:
    • sondy U-kształtne z polietylenu,
    • wypełnienie odwiertu środkiem termoprzewodzącym.
  • próbę szczelności sondy,
  • pisemną gwarancję.

Co warto wiedzieć o kolektorze TURBO?

pompy 3

pompy 4

Kolektor TURBO to produkt szwedzkiej firmy MuoviTech. Jest on ulepszeniem starszego laminarnego modelu, o gładkim przekroju wewnętrznym. Dzięki specjalnemu wewnętrznemu profilowi uzyskał lepszą zdolność ciepła.

Ogromną zaletą stosowania wspomnianego modelu jest uzyskanie rezultatów na poziomie 0,07K(/Wm)1. Oznacza to, że wynik pomiaru oporu termicznego odwiertu jest aż o 20% korzystniejszy w stosunku do kolektora laminarnego.

Pragniemy dodać, że każdorazowo po wykonaniu otworu pionowego pod dolne źródło energii, wprowadzamy do odwiertu sondy z turbocollectorem i napełniamy je glikolem czy też inną substancją, zgodnie z ustaleniami z Klientem.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Klientów z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

Kontakt

F.H.U. Aquabella Izabela Wróbel
ul. Wiejska 13c
57-340 Duszniki Zdrój

E-mail: aquabella@studnie.info.pl
Izabela Wróbel + 48 693 433 435
Dariusz Drabowicz + 48 665 533 878

Leave this empty:

projekt i wykonanie: logo creativeheads