Aqua Bella

Studnie głębinowe

Wiercenie studni głębinowych – cena

Studnie wiercone

Jeśli mają Państwo problem z zaopatrzeniem budynku w wodę lub chcą Państwo uniknąć wysokich rachunków za media, doskonałym rozwiązaniem będzie studnia głębinowa. Posiadamy ogromne doświadczenie w wierceniu studni, ale także dysponujemy odpowiednim, specjalistycznym sprzętem. Sprawia to, że dajemy Klientom 100% gwarancji uzyskania wody w wykonanym odwiercie. Powierzając nam wykonanie studni głębinowych każdy klient może liczyć na najwyższą jakość i sprawną pracę.

Jak przebiega proces wiercenia studni głębinowych?

Proces wiercenia studni głębinowych składa się z kilka etapów. Pierwszym z nich jest badanie radiestezyjne. Polega ono na wyznaczeniu skrzyżowania cieków wodnych i określenia przewidywanej głębokości wiercenia. Czynności te są przeprowadzane przez doświadczonych radiestetów, którzy pomagają również określić całkowity koszt wykonania studni, jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Studnie głębinowe wykonujemy przy wykorzystaniu najwyższej jakości, atestowanych materiałów. W ich skład wchodzą:

 • rury osłonowe stalowe o średnicy 194 mm,
 • rury i filtry studzienne przeznaczone do wody pitnej o średnicy 125 mm,
 • filtry żwirowe,
 • materiały uszczelniające Compactonit.

Przeprowadzamy także dezynfekcję studni oraz pompowanie oczyszczające i pomiarowe. W ramach świadczonych usług proponujemy również prawidłowe dobranie pomp głębinowych oraz doprowadzenie wody do budynku czy też wykonanie czasowej instalacji na okres budowy.

Każdorazowo rozliczenie za świadczone usługi następuje dopiero po uzyskaniu podczas pompowania czystej wody i zakończeniu wszystkich zleconych prac.

Jaki jest koszt instalacji studni głębinowej?

Koszt wiercenia studni głębinowej jest indywidualnie ustalany na działce inwestora. Na ostateczną wartość składają się:

 • koszty dojazdu z siedziby firmy do miejsca odwiertu,
 • prace przygotowawcze,
 • kompleksowe wykonanie odwiertu studziennego wraz z uzbrojeniem,
 • najwyższej jakości atestowane materiały:
  • rury i filtry studzienne,
  • obsypka żwirowa,
  • compactonit,
  • środki do dezynfekcji studni,
 • pompowanie oczyszczające i pomiarowe,
 • pisemna gwarancja.

Zachęcamy do współpracy Klientów z Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Kłodzka i okolicznych miejscowości.

Gdzie sprawdzą się studnie głębinowe?

Studnie głębinowe można stworzyć wszędzie tam, gdzie znajduje się źródło wody. Jak odkryć jego lokalizację? W tym celu wykorzystuje się określone techniki i urządzenia. Studnie głębinowe sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i nieco większych obiektów. Są dobrym wyborem, jeśli na terenie działki istnieje podziemne źródło wody. Wówczas można w znaczny sposób ograniczyć rachunki za jej zużycie, korzystając z własnych dóbr. Dokładną lokalizację na wykonanie studni wybieramy po przeprowadzeniu obserwacji z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów.

W naszej firmie wykorzystujemy również metody radiestezji pozwalające na odkrycie korzystnych lokalizacji bez konieczności wykonywania zbędnych odwiertów. W ten sposób zmniejsza się koszt całej inwestycji, a prace przebiegają znacznie szybciej. Wiercenie studni głębinowych jest tylko jedną z naszych wielu usług. Montujemy także pompy ciepła w korzystnych lokalizacjach, gdzie będą one najlepiej pełnić swoją funkcję. Wykorzystujemy sprawdzone komponenty, pozwalające na zapewnienie sprawnego działania przez długie lata.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty zapraszamy do kontaktu. Z chęcią rozwiejemy wątpliwości i sprawdzimy, która z dostępnych usług sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. Przeprowadzamy nawet najbardziej skomplikowane działania na różnych obszarach, również na takich, gdzie wciąż trwają prace budowlane. Powierzając nam wiercenie studni głębinowej możesz liczyć na to, że stworzymy ją zaczynając od odwiertu, aż po jej uzbrojenie i zabezpieczenie. Nasi pracownicy pomogą dopasować studnie w najlepszy możliwy sposób. Pomożemy określić rodzaj studni oraz miejsce, w którym powinien zostać wykonany odwiert. W taki sposób przez długie lata będziecie mogli cieszyć się z dostępu do swojej własnej wody pitnej.

Studnie głębinowe – wiercenie studni głębinowych Aquabella.pl

Materiały

Rury osłonowe

Wykonane ze stali konstrukcyjnej stanowią wstępną kolumnę studni. Sięga ona do warstwy wodonośnej lub litej skały. Stosowane są dla wzmocnienia ścian studni.

Rury studzienne gwintowane

Z atestem do wody pitnej, skonstruowane są aby wytrzymać obciążenia pochodzące od wypełnienia przestrzeni pierścieniowej żwirem filtracyjnym i od wytworzonej depresji przy pompowaniu. Sprostają natężeniu od skał pęczniejących niezależnie od głębokości. Stanowią one wraz z filtrami studziennymi kolumnę rur, w których będzie zabudowana pompa głębinowa.

Filtry studzienne

Poddawane są takim samym obciążeniom jak rury studzienne. Ale ich budowa (perforacja szczelinowa) powoduje, że odpowiadają większym normom wytrzymałościowym.

Żwir filtracyjny

Z atestem higienicznym, naturalny o zawartości krzemionki nie mniejszej niż96%, wielokrotnie płukany. Stosowany do zasypania filtrów przy uzdatnianiu wód pitnych.

Compactonit

Służy do uszczelnienia przestrzeni pierścieniowej. W zetknięciu z wodą pęcznieje, zmienia się w zwartą plastyczną masę, aby powstała warstwa izolacyjna.