Aqua Bella

Studnie głębinowe

Odwierty pod pompę ciepła

Budujesz dom i nie chcesz szuflować węgla do kotła niczym w parowozie? Proponujemy zainstalowanie pompy ciepła. Jest to ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie domu i wody użytkowej. Podobnie jak  studnia głębinowa , pompa ciepła pozwala wygenerować znaczne oszczędności, dzięki czemu inwestycja w odwiert pod pompę ciepła szybko się zwraca. Czym jest pompa ciepła?

Pompy ciepła odwierty

Omawiane urządzenie wykorzystuje niskotemperaturową energię geotermalną zakumulowaną w gruncie (dolne źródło ciepła), a następnie przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze, podniesionej nawet do 60 stopni Celsjusza, do domowej instalacji grzewczej i wody użytkowej (górne źródło ciepła). Dobrze wykonane odwierty pod pompę ciepła i odpowiednio dobrane urządzenie pozwalają znacznie zaoszczędzić na przygotowaniu ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewaniu i chłodzeniu budynku.

Działanie pompy ciepła można porównać do zasady działania domowej chłodziarki. Z wnętrza lodówki, a dokładniej z produktów żywnościowych umieszczonych w jej wnętrzu, jest wypompowywane ciepło i oddawane na zewnątrz. Oznacza to, że urządzenie to grzeje pomieszczenie, zabierając tym samym ciepło ze swojego chłodnego wnętrza.

Jaki jest koszt wykonania instalacji?

Specjalizujemy się w wykonywaniu odwiertów pod pompy ciepła. Zatrudniamy doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, ale też wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który ułatwia realizację zleceń. Jeśli chodzi o koszt wykonania odwiertów pod pompy ciepła, to każdorazowo jest on indywidualnie ustalany na działce inwestora. Cena obejmuje:

  • koszty dojazdu,
  • kompleksowe wykonanie odwiertu kolektora pionowego wraz z uzbrojeniem,
  • materiały niezbędne do budowy kolektora, tj.:
    • sondy U-kształtne z polietylenu,
    • wypełnienie odwiertu środkiem termoprzewodzącym.
  • próbę szczelności sondy – test potwierdzający skuteczność odwiertu pod pompę ciepła i szczelność układu,
  • pisemną gwarancję.

Decydując się na nasze usługi możesz być pewien, że odwiert pod pompę ciepła będzie wykonany dokładnie do zaplanowanej głębokości, będącej zgodną z charakterystyką pracy pompy ciepła. Do wykonania odwiertu pod pompę ciepła wykorzystujemy nowoczesny sprzęt wiertniczy, który pozwala nam na precyzję i skuteczność za każdym razem.

Co warto wiedzieć
o kolektorze TURBO?

Kolektor TURBO to produkt szwedzkiej firmy MuoviTech wykorzystywany podczas instalacji pompy ciepła. Jest on ulepszeniem starszego laminarnego modelu, o gładkim przekroju wewnętrznym. Dzięki specjalnemu wewnętrznemu profilowi uzyskał lepszą zdolność ciepła.

Ogromną zaletą stosowania wspomnianego modelu jest uzyskanie rezultatów na poziomie 0,07K(/Wm)1. Oznacza to, że wynik pomiaru oporu termicznego odwiertu jest aż o 20% korzystniejszy w stosunku do kolektora laminarnego.

Pragniemy dodać, że każdorazowo po wykonaniu otworu pionowego pod dolne źródło energii, wprowadzamy do odwiertu sondy z turbokolektorem i napełniamy je glikolem czy też inną substancją, zgodnie z ustaleniami z Klientem. Odpowiedni środek wypełniający pompę ma wysoką przenikalność cieplną, chroni sondy pionowe przed uszkodzeniem i podnosi sprawność odwiertu.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Klientów z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

Profesjonalne usługi

Oferujemy odwierty pod pompy ciepła wykonywane z dbałością o każdy detal. W tym celu stosujemy nowoczesne maszyny, które pozwalają nam na sprawne przeprowadzanie prac. Pompy ciepła montowane przez naszą firmę spełniają więc oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Szczegóły każdego zlecenia ustalamy indywidualnie, dlatego zakres naszych prac różni się w zależności od przypadku. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo również poprzednie realizacje, dzięki czemu można zapoznać się z ich charakterystyką i jakością wykonania. Profesjonalnie wykonany odwiert pod pompę ciepła jest gwarancją satysfakcji z jej działania.

Odwierty pod pompy ciepła to jednak nie wszystko. W skład naszej oferty wchodzi też wiele innych usług, które pozwalają na stworzenie sprawnie działających systemów na posesji. Mowa tu m.in. o takich instalacjach, jak  pompy głębinowe . Montujemy je z wykorzystaniem nowoczesnych technik, bez względu na obszar, który mają zasilić. Są to urządzenia funkcjonalne, a zarazem bardzo wytrzymałe.

Świadczymy nasze usługi w okolicach Wałbrzycha. Możemy jednak pokonać określoną liczbę kilometrów w zależności od potrzeb danego Klienta. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na współpracę z naszą firmą warto omówić najważniejsze szczegóły zlecenia. W tym celu mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do podjęcia współpracy!